Zaduszki miejskie PRZYSTANEK PO ZMROKU | Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej

Zaduszki miejskie PRZYSTANEK PO ZMROKU

19 - 30 Listopad 2021

Wernisaż 17:30, 19.XI

Wystawa oparta jest o wybrane prace studentów zrealizowane w ramach przedmiotu „Projektowanie architektoniczne 2”
(prowadzący: dr hab. inż. arch. Dorota Wojtowicz-Jankowska prof. PG, dr inż. arch. Kalina Juchnevic, dr inż. arch. Agnieszka Kurkowska).
Tematem był projekt przystanku po zmroku zlokalizowanego w mieście.
Przygotowano podświetlane makiety obiektów i plansze z projektami.

„Miasto potrzebuje przystanków. Są w nim potrzebne jako miejsca refleksji nad tym, co zaniedbane, co szczęśliwie dopełnione, co trwa i co może jeszcze się wydarzyć. Przystanek może stać się przestrzenią do rozmyślań nad tym, co bezpowrotnie minione. Może pomóc utrzymać wgląd w perspektywę dawnych, ważnych zamierzeń, także, by przywołać ich wartość w codziennej wędrówce.

Wystawa PRZYSTANEK PO ZMROKU dedykowana jest miejscom pozbawionym w nocy światła. Przystanki oferują pieszym przestrzenie wypełnione kojącym światłem, przynosząc ulgę w niepokojącej ciemności, wzmacniając poczucie bezpieczeństwa. Są to miejsca do spokojnego odpoczynku, czy zadumy, dające siły do dalszej wędrówki.”

uczestnicy wystawy:

Angelika Szarmach, Wiktoria Szepeta, Olga Tarnacka, Yana Vrubluskaya, Piotr Warżała,
Olga Wiszniewska, Gabriela Wysocka, Joanna Zajączkowska, Ada Żurańska

zawartość wystawy: