Zamieszkiwanie w gdańskich krajobrazach | Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej

Zamieszkiwanie w gdańskich krajobrazach

26 Sierpień - 10 Wrzesień 2021

Zapraszamy na wystawę prac naszych studentów, która ma miejsce w oddziale Plama Gdańskiego Archipelagu Kultury (Gdańsk-Zaspa, ul. Pilotów 11).

Wystawa zawiera wybrane prace studentów z programu Erasmus, zrealizowane w ramach przedmiotu Landscape architecture (prowadząca: dr inż. arch. Agnieszka Kurkowska) oraz Interior design (prowadzący: dr inż. arch. Agnieszka Kurkowska, inż. arch. Kacper Ludwiczak) w trakcie semestru letniego roku akademickiego 2020/2021.

Tematycznie projekty urbanistyczne obejmują trzy wnętrza kulturowe:

• przestrzeń podróży – przystanek SKM z wiaduktem,
  • przestrzeń zamieszkiwania – między blokami przy ulicy Pilotów 11,
  • zieloną przestrzeń dla wszystkiego co żyje – między blokami a torami.

Projekty architektoniczne to wnętrza dwóch typowych, nietypowo przeprojektowanych mieszkań –  jedno w bloku z lat 70. na Zaspie, drugie w przymorskim falowcu – dla fikcyjnych postaci imigrantów z innych europejskich krajów.

Adres wydarzenia

Pilotów 11, 80-460 Gdańsk