Weekend Architektury w Gdyni | Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej

Weekend Architektury w Gdyni

26 - 29 Sierpień 2021

Wydział Architektury jest współorganizatorem wybranych wydarzeń Weekendu Architektury w Gdyni, który odbędzie się w dniach 26-29 sierpnia 2021. Kolejna, XI edycja Weekendu Architektury odbywać się będzie pod hasłem "pokora".

Serdecznie zapraszamy 26 sierpnia 2021 o godzinie 17:00 do GCF na wernisaż wystawy "Architekt Lech Zaleski – Projektowanie morza" poświęconej wybitnemu architektowi i długoletniemu pracownikowi i dziekanowi naszego Wydziału.

Wystawie towarzyszyć będą również wydarzenia w kolejnych dniach Weekndu Architektury:

• spacer śladem realizacji doc. inż. arch. Lecha Zaleskiego, który odbędzie się 27 sierpnia o godz. 17:00 (start: dworzec kolei podmiejskiej SKM w Gdyni) – spacer poprowadzą arch. Stanisław Dopierała i dr inż. arch. Justyna Borucka,
  • dyskusja na temat twórczości i postaci architekta Lecha Zaleskiego z udziałem gości i widzów, która odbędzie się dnia 29 sierpnia o godzinie 12:30 w Patio Konsulatu Kultury w Gdyni; uczestnikami spotkania będą: arch. Stanisław Dopierała, dr hab. Jacek Friedrich, dr inż. arch. Marek Gawdzik, arch. Aleksandra Majewska; moderacja: dr inż. arch. Justyna Borucka.

Szczegóły na stronie wydarzenia.

Serdecznie zapraszamy.

Adres wydarzenia