Konferencja Media Architecture Biennale 20 | Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej

Konferencja Media Architecture Biennale 20

30 Czerwiec - 2 Lipiec 2021

Mamy przyjemność poinformować, że Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej został partnerem międzynarodowej konferencji Media Architecture Biennale 20.

The Media Architecture Biennale 20 (MAB20) to najważniejsze na świecie wydarzenie poświęcone architekturze mediów (media architecture), miejskich projektów interakcyjnych (urban interaction design) i informatyce miejskiej (urban informatics) skupiające architektów, artystów i projektantów, czołowych myślicieli zajmujących się projektowaniem urbanistycznym, kluczowych przedstawicieli przemysłu i rządu, a także działaczy społecznych. Wspólnie badają oni projektowanie i rolę mediów w środowisku zabudowanym oraz ich implikacje dla społeczności miejskich i ekosystemów.

warsztaty: 24-29.06 2021 (na platformie Zoom)
konferencja online: 30.06-2.07 2021 (na wirtualnej platformie konferencyjnej)

Tematem szóstej edycji MAB jest tematyka Futures Implied, która dotyczy projektowych scenariuszy przyszłości wymaganych w dzisiejszych przekształceniach miejskich i nowopowstałych technologiach, w tym platform cyfrowych, technologii responsywnych czy inteligentnych miast.

MAB20 jest organizowany przez Uniwersytet Nauk Stosowanych w Amsterdamie oraz Urban Interfaces Group na Uniwersytecie w Utrechcie we współpracy z International Media Architecture Institute. Poprzednie edycje MAB odbyły się w Wiedniu (2010), Aarhus (2012, 2014), Sydney (2016) i Pekinie (2018).

Dr inż. arch. Karolina Zielińska-Dąbkowska z WA PG poprowadzi sesję konferencyjną nr 1 jako moderator.

Serdecznie zapraszamy.

program konferencji