Molybdenum Startup School | Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-03-10

Molybdenum Startup School

Napis na niebieskim tle MOLYBENDUM
Politechnika Gdańska uruchomiła kolejny element realizacji zadań projektu IDUB, program Molybdenum Startup School, którego celem jest zbudowanie trwałego, systemowego mechanizmu inicjowania i wspierania rozwoju przedsiębiorczości akademickiej.

Program Molybdenum Startup School stanowi element realizacji zadań projektu IDUB w zakresie zwiększania transferu wiedzy i technologii w ramach Działania V.5. Działania zwiększające efektywność transferu technologii. Celem Programu jest zbudowanie trwałego, systemowego mechanizmu inicjowania i wspierania przedsiębiorczości akademickiej, w szczególności bazującej na wynikach badań prowadzonych na Politechnice Gdańskiej, poprzez następujące działania:
1. propagowanie wiedzy z zakresu przedsiębiorczości akademickiej,
2. organizacja warsztatów generowania pomysłów o potencjale biznesowym,
3. prowadzenie zajęć kojarzenia i budowy przedsiębiorczych zespołów,
4. wsparcie naukowo-technologiczne oraz mentorskie dla zespołów biorących udział w Programie,
5. udzielanie grantów dla najlepszych zespołów planujących utworzenie spółek startup lub spin-off.

W ramach Programu ogłaszane są dwa rodzaje konkursów:
Program Startup School I -  konkurs o uczestnictwo w programie ukierunkowanym na wypracowanie perspektywicznych modeli biznesowych opartych na pomysłach jego uczestników,
Program Startup School II - konkurs o uczestnictwo w programie rozwoju modelu biznesowego wypracowanego w programie Startup School I oraz wsparcie finansowe w formie grantu.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: https://pg.edu.pl/startup