Międzynarodowa konferencja naukowa "Otwarte społeczeństwo – znaczenie tożsamości miejsca" | Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej

W dniach 5-11 maja 2018 r. odbywać będzie się w Gdańsku doroczne kolokwium międzynarodowego zespołu badawczego AGORA GROUP PROJECT. Jest to zintegrowane wydarzenie naukowe poświęcone tematowi wykorzystania narzędzi planowania partycypacyjnego oraz środków wyrazu współczesnej urbanistyki i architektury na rzecz budowania otwartego społeczeństwa.

W takcie międzynarodowej konferencji naukowej pt. "Otwarte społeczeństwo – znaczenie tożsamości miejsca" (9 maja 2018) urbaniści z 7 uniwersytetów skonfrontują w Gdańsku wyniki swoich badań odnosząc je do założeń światowych celów zrównoważonego rozwoju (2030 Agenda for Sustainable Development).

Wydarzeniu towarzyszyć będą warsztaty konferencyjne doktorantów pt. "Przestrzeń publiczna. Tożsamość miejsca przez dialog, partycypację i dizajn" oraz studenckie warsztaty projektowe w Nowym Porcie pt. "WODA-PORT-DZIELNICA. Tożsamość dzielnicy i jej wspólnoty".

Organizatorem wydarzenia jest Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej.

miejsce wydarzenia: Europejskie Centrum Solidarności, pl. Solidarności 1

kontakt: agora2018gdansk@gmail.com

application form for the conference (docx, 699.66kB)

Sekretarze naukowo-organizacyjni:

• dr inż. arch. Gabriela Rembarz – konferencja naukowa, warsztaty studenckie
  • dr hab. inż. arch. Justyna Martyniuk-Pęczek, prof. PG – seminarium doktorantów

Rada naukowa:

• prof. dr Mikey Lauria
  • dr hab. Justyna Martyniuk-Pęczek, prof. PG
  • prof. dr Erdem Adem Erbaş
  • prof. dr Doris Gstach
  • dr Debborah Whelan