Historia urbanistyki | Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej

Historia urbanistyki

Podczas wykładów studenci odbywają wirtualną podróż po miastach wszystkich epok historycznych, poznają ich historię, strukturę urbanistyczną i architekturę, poznają główne czynniki urbanistyczne, które ukształtowały miasto w przeszłości i wpłynęły na jego historię i architekturę oraz współczesny wizerunek. W ramach zajęć ćwiczeniowych studenci studiują wybrane przykłady miast poprzez szkicowanie, rysowanie, dokonywanie analiz porównawczych planów urbanistycznych, siatek i tkanek, przestrzeni publicznych, architektury i struktury urbanistycznej osiedli i budynków użyteczności publicznej.

Kurs składa się z dwóch części, które odpowiadają podziałowi historii świata na epokę historyczną i epokę nowożytną.

Historia urbanistyki I

Historia urbanistyki II