Zawód na A - jak się czuje WAPG? | Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-11-28

Zawód na A - jak się czuje WAPG?

Zawód na A
Serdecznie zapraszamy na wydarzenia organizowane we współpracy z zespołem Zawodu na A - projektem badania kondycji psychicznej w środowisku akademickim architektury w Polsce.

Zawód na A to projekt stworzony przez Stowarzyszenie Akademickie Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Jego początkowym celem była diagnoza sytuacji kondycji psychicznej osób na wydziałach architektury - zarówno tych studiujących, jak i nauczających. Raport z badania, opublikowany w zeszłym roku i opracowany na podstawie blisko 2,5 tysiąca odpowiedzi z ankiety ogólnopolskiej oraz badań jakościowych, zawiera wiele alarmujących danych. Problem przeciążenia, przepracowania i wypalenia na architekturze jest w nim bardzo widoczny i skłaniający do zastanowienia. Dlatego zastanówmy się razem - jakie rozwiązania możemy wspólnie wymyślić, by odmienić sytuację kondycji psychicznej lokalnie, na gdańskim wydziale? To pierwsze wydarzenie z wielu, które Zawód na A pragnie zorganizować w różnych uczelniach w Polsce.

Celem spotkań jest omówienie sytuacji kondycji psychicznej na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej, a następnie wspólne, warsztatowe wypracowanie rekomendacji zmian. Dzięki perspektywie różnych osób i grup - studiujących na różnych latach studiów, nauczających, a także osób pracujących na uczelni możemy spojrzeć na problem z różnych punktów widzenia.

Prezentacja wyników badania odbędzie się 18 grudnia (środa), w godzinach 17:00-20:00 w Auditorium Novum. Warsztaty, podczas których będzie można przyczynić się do potrzebnych zmian na Wydziale odbędą się 19 grudnia (czwartek) w godzinach 12:00-16:00, w Sali Kreatywnej w budynku Hydromechaniki.

Na wykładzie usłyszymy o wynikach badania przeprowadzonego przez Zawód na A. Przyjrzymy się bliżej danym z raportu i temu, co za nimi stoi, a także porozmawiamy o lokalnej perspektywie Politechniki Gdańskiej. Będzie też czas na pytania do autorów i autorek badania oraz wymianę spostrzeżeń.

Celem warsztatów jest wspólne wypracowanie kreatywnych i praktycznych rozwiązań, które mogą przyczynić się do poprawy funkcjonowania Wydziału, zarówno krótko- i długofalowo. To unikalna okazja do współpracy, wymiany pomysłów i aktywnego wpływu na przyszłość uczelni.

Uwaga: Na warsztaty obowiązują zapisy!

Dlaczego warto przyjść? 
Bo to dotyczy Ciebie! Bądź częścią pozytywnej zmiany w studiowaniu architektury - masz na to wpływ! Razem postawmy pierwszy krok w stronę bardziej przyjaznej przyszłości naszego Wydziału.

46 wyświetleń