Wyróżnienie dla studentek WA PG w międzynarodowym konkursie L'art Urbain | Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-08-03

Wyróżnienie dla studentek WA PG w międzynarodowym konkursie L'art Urbain

zdjęcie grupowe osób wyróżnionych w konkursie francuskim
Szanowni Państwo, z ogromną przyjemnością informujemy że studentki inż. arch. Julia Wojtuń i inż. arch. Magdalena Woronecka zostały wyróżnione w konkursie francuskiego stowarzyszenia architektów, urbanistów, deweloperów - L'Art urbain dans les Territoires.

Główną misja stowarzyszenia jest wspieranie władz państwowych i samorządowych, a także ich przedstawicieli, w procesie planowania, budowy i eksploatacji zarówno usług publicznych, jak i prywatnych. Stowarzyszenie dąży do ulepszania oraz transformacji środowiska, a także do wspierania rozwoju kulturowego, społecznego i architektonicznego

L'Art urbain dans les Territoires corocznie proponuje temat do refleksji w kontekście zmian zachodzących w środowisku życia. To zadanie staje się ideą przewodnią dla: Międzynarodowego Konkursu oraz konkursu o Nagrodę Krajową i stypendia studenckie (dostępne tutaj)

W tym roku przewodniczący stowarzyszenia i architekt miejski Paryża, Louis Moutard, osobiście wręczył wyróżnienie dla Julii Wojtuń i Magdaleny Woroneckiej w kategorii: „Jakość życia społecznego”, za opracowanie projektu „Adaptacja przemysłowa – od fabryki do społeczeństwa”. Autorki wyróżnionego projektu otrzymały wsparcie naukowe od dr hab. inż. arch. Katarzyny Zielonko-Jung i dr hab. inż. arch. Doroty Wojtowicz-Jankowskiej.

Warto podkreślić, że nasze laureatki wpisały się w wieloletnią tradycję udziału w tym konkursie. Współpracę zapoczątkował mgr inż. arch. Janusz Gujski i obecnie jest ona wspierana przez dr inż. arch. Izabelę Burdę.