SDG # pawilon tematyczny | Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej

gdzie

PG GG 3 piętro obok sali 355

opis

Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 2015 roku przyjęło Rezolucję 70/1 “Przekształcamy nasz świat: Agenda na rzecz zrównoważonego rozwoju 2030”. Jest to plan działań na rzecz ludzi, planety i dobrobytu oraz wzmocnienia powszechnego pokoju w warunkach większej wolności. Jest wdrażany przez wszystkie kraje w ramach współpracy partnerskiej.

Agenda 2030 wyrażona jest poprzez 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju  (SDG Sustainable Development Goals) i 169 towarzyszących im działań.

Projekty studenckie miały na celu stworzenie 'pawilonów tematycznych’ uwzględniających realizację jednego, wybranego celu. Pawilon łatwy w transporcie (3x6x4,5m), o konstrukcji umożliwiającej przemieszczanie, jest propozycją dla Gdańska na zabezpieczenie potrzeb lokalnych widzianych przez pryzmat Agendy 2030. Zaproponowane usytuowanie uwzględnia specyfikę miasta i atuty miejsca. Przyjęte funkcje są propozycjami autorskimi. Zgodnie z założeniami projektu,każdy obiekt musi jednocześnie umożliwiać zamieszkiwanie w sytuacjach kryzysowych.

wystawa

wybrane prace studentów Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej | drugi semestr roku akademickiego 2022/ 2023| projekty wykonane w ramach przedmiotu Projektowanie Architektoniczne 2

prowadzenie projektów = kuratorki wystawy

mgr inż. arch. Alicja  Karaś, dr inż. arch. Agnieszka Kurkowska