Co by było, gdyby… studencka debata o rewitalizacji Nowego Portu | Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-05-10

Co by było, gdyby… studencka debata o rewitalizacji Nowego Portu

logo wydarzenia plan mapa
Studencka debata o rewitalizacji Nowego Portu MEWKA. Galeria Społecznie Zaangażowana, ul. Bliska 11A, Gdańsk-Nowy Port czwartek, 12 maja 2022, godz. 18:30

"Od 2014 roku większość ludzi w skali świata mieszka w miastach. Miasto stało się podstawowym środowiskiem życia człowieka zatem jakość miasta, jego forma, sposób użytkowania i funkcjonowania przekłada się wprost na jakość naszego życia. Globalizacja, kryzys klimatyczny, pandemia, praca zdalna - świat, nasze życie zmienia się w szalonym tempie. Przyszłość jest zagadką a miasto dzisiaj projektowane powinno być odpowiedzią na wymagania przyszłości. Jak kształtować miasto, co stanowi jego wartość, co należy chronić a co zmienić? W jakim mieście będziemy chcieli żyć? Takie pytania postawiliśmy przed studentami architektury - młodymi ludźmi, którzy za chwilę będą decydować o kształcie miasta, które odziedziczą po swoich rodzicach.”
dr inż. arch. Roman Ruczyński

Zapraszamy Was na debatę studencką o rewitalizacji Nowego Portu, która odbędzie się MEWCE w czwartek 12 maja 2022 roku o godz. 18:30. Przedmiotem rozmów będą projekty naszej dzielnicy, które zostały stworzone przez studentki i studentów w ramach przedmiotu „Projektowanie urbanistyczne”, w Katedrze Urbanistyki i Planowania Regionalnego Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej. Prowadzącymi studio projektowe byli dr inż. arch. Roman Ruczyński oraz dr inż. arch. Tomasz Rozwadowski.

W debacie udział wezmą:
Bartosz Zimniak - artysta, założyciel Galerii Społecznie Zaangażowanej MEWKA.
Roman Ruczyński - architekt, wykładowca w Katedrze Urbanistyki i Planowania Regionalnego
Studenci i studentki Wydziału Architektury:
Marta Binerowska
Monika Bogacka
Artsemi Suparnovich
Kinga Makowska
Aleksandra Osińska
Martyna Maliszewska
Paulina Barańska
Karolina Betke
Maja Góralczyk
Aleksandra Breza
Aleksandra Bielińska
Aleksandra Chamier-Ciemińska
Barbara Malicka
Aleksandra Pikur
Julia Naczke

Partnerem wydarzenia jest Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej.
Wydarzenie zorganizowano w ramach działalności statutowej Fundacji Mewka.