Szkoła Letnia w Wieżycy 2022 | Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-04-28

Szkoła Letnia w Wieżycy 2022

plakat szkoła letnia grafika ziemia

Tegoroczna Szkoła Letnia w Wieżycy to wydarzenie z cyklu „Architektura dla miejsca” organizowane od 2016 r. przez zespół Katedry Projektowania Środowiskowego. Tym razem jest to okazja do zanurzenia się w krajobrazie niewielkiej, kaszubskiej wsi Piotrowo. W czasie rowerowych i pieszych wędrówek będziemy poszukiwać inspiracji dla rozwiązań architektonicznych przyjaznych środowisku. Utrwalimy je w szkicach i modelach, które zaprezentujemy mieszkańcom Piotrowa. Odkryjemy też jak dawniej budowano z gliny i słomy. Wspólnej pracy i wystawie będzie towarzyszyła refleksja nad ekologicznym i estetycznym znaczeniem stosowania naturalnych materiałów i bionicznych konstrukcji budowlanych w architekturze.

STUDIA TERENOWE I WARSZTATY POPROWADZĄ
Agnieszka Kurkowska agnieszka.kurkowska@pg.edu.pl

Magdalena Szarejko magdalena.szarejko@pg.edu.pl

REKRUTACJA
Zgłoszenia przyjmowane będą od 9 maja na adres mailowy magdalena.szarejko@pg.edu.pl . Spotkanie informacyjne zorganizujemy po wypełnieniu limitu miejsc.

WARUNKI FINANSOWANIA
Uczestnicy częściowo ponoszą koszty zakwaterowania (w siedzibie KUL w Wieżycy) i wyżywienia (śniadanie, obiad, kolacja). Dojazd do/z Wieżycy we własnym zakresie; przejazdy na miejscu własnymi rowerami.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE
Program Szkoły Letniej w Wieżycy 2022 oraz dodatkowe informacje znajdziecie na stronie Katedry Projektowania Środowiskowego oraz na facebooku.