PRZYSTANEK OD ZGIEŁKU MIASTA # Gdańsk-Letnica | Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-04-13

PRZYSTANEK OD ZGIEŁKU MIASTA # Gdańsk-Letnica

logo plakat tańczący

wystawa pokonkursowa:
GAK GAMA, Gdańsk-Letnica
konkurs we współpracy z:
Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej, sekcja Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych
tytuł wydarzenia:
PRZYSTANEK OD ZGIEŁKU MIASTA # Gdańsk-Letnica
kiedy:
22.IV-6.V. 20222
wernisaż 17:00, 22.IV. 2022
gdzie:
GAK Gdański Archipelag Kultury GAMA
ul. Starowiejska 16 | Gdańsk-Letnica
opis:
Miasto to zgiełk i pośpiech, nadmiar i przesyt, ale też chwile wytchnienia. Miasto to dwa rytmy: pośpieszny – codzienny rytm pracy i obowiązków oraz powolny – swobodny pełen chwil wypoczynku. Zgiełk skłania do zatrzymania się, aby spojrzeć na miasto, odetchnąć, pomyśleć, pośmiać się, pobawić, poczytać książkę, spotkać z przyjaciółmi i bliskimi. Warto zauważyć kształt chmur i zieleń liści, usłyszeć ptaki. Letnica proponuje wiele pięknych miejsc, o które trzeba zadbać – ocalić przed dalszym niszczeniem i lawiną nowej intensywnej zabudowy. Studenci przygotowali propozycje obiektów architektonicznych ulokowanych na terenie Letnicy, które są „przystankami od zgiełku miasta”. Wystawa to okazja do pokazaniu wielu pomysłów na wykorzystanie potencjału miejsca, które stało się  inspiracją dla młodych architektów!

Zapraszamy do oglądania i refleksji nad wykorzystaniem odkrytych miejsc w Gdańsku Letnicy.

wystawa:
wybrane prace studentów Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej | drugi semestr roku akademickiego 2021/ 2022| projekty wykonane w ramach przedmiotu Projektowanie Architektoniczne 2
kuratorki:
dr hab. inż. arch. Dorota Wojtowicz-Jankowska prof. PG, dr inż. arch. Agnieszka Kurkowska