Ochrona krajobrazu w ocenach oddziaływania na środowisko w świetle współczesnych uwarunkowań prawno-metodologicznych | Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Ochrona krajobrazu w ocenach oddziaływania na środowisko w świetle współczesnych uwarunkowań prawno-metodologicznych

Mamy przyjemność zaprosić na debatę naukową organizowaną w ramach projektu finansowanego przez WFOŚiGW w Gdańsku, która odbędzie się w dniu 20 kwietnia 2018 r. (piątek), w godz. 11:15-15:00 w sali 304 Gmachu Głównego Politechniki Gdańskiej przy ul. Narutowicza 11/12 w Gdańsku. Prosimy o przybycie o godz. 11:00 w celu rejestracji.   

Celem debaty jest ukazanie rodzajów i skali zagrożeń krajobrazu związanych z różnorodnymi procesami inwestycyjnymi oraz możliwości ochrony i właściwego kształtowania krajobrazu – dobra publicznego, nieodnawialnego i coraz bardziej zagrożonego. Zaprezentowana zostanie najnowsza światowa wiedza dotycząca sposobów i metod ochrony krajobrazu w procesach inwestycyjnych, podstawy prawne oraz przykłady dobrych praktyk. Wymiana wiedzy i doświadczeń praktycznych pomoże wdrażać dobre wzorce w realnych działaniach inwestycyjnych w ramach przeprowadzanych procedur OOŚ.

Po wystąpieniach prelegentów planowane jest zadawanie pytań i dyskusja. 

Udział w debacie jest bezpłatny. Ze względów organizacyjnych prosimy o potwierdzenie uczestnictwa w debacie na adres: asasbo@pg.edu.pl w terminie do dnia 17 kwietnia 2018 r. 

Szczegółowy program debaty dostępny jest 

TUTAJ (pdf, 610.41kB)

.