PROGRAM KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU STUDIÓW WYŻSZYCH

RODZAJ UZYSKIWANYCH KWALIFIKACJI: KWALIFIKACJE DRUGIEGO STOPNIA

Programy kształcenia na kierunku Architektura

Program 5:

program studiów II stopnia obowiązujący studentów rozpoczynających naukę w r.ak. 2017/2018

efekty kształcenia 2017/2018

język wykładowy polski:

plan studiów obowiazujący studentów rozpoczynajacych naukę w r.ak. 2017/2018

język wykładowy angielski:

plan studiów obowiązujący studentów rozpoczynających naukę w r.ak. 2017/2018 ANG

Program 4:

program studiów II stopnia obowiązujący studentów rozpoczynających naukę w r.ak. 2016/2017

efekty kształcenia 2016/2017

język wykładowy polski:

plan studiów obowiązujący studentów rozpoczynających naukę w r.ak. 2016/2017

język wykładowy angielski:

plan studiów obowiązujący studentów rozpoczynajacych naukę w r.ak. 2016/2017 ang

Głównym celem kształcenia jest przygotowanie absolwentów – magistrów inżynierów architektów do podjęcia twórczej samodzielnej pracy zawodowej i wyposażenie ich w zasób wiedzy podstawowej, umożliwiającej elastyczne dostosowanie się do zmieniających się potrzeb działalności zawodowej.

W wyniku kształcenia absolwenci mają być przygotowani do: działalności zawodowej w zakresie różnorodnych zadań w dziedzinie architektury i urbanistyki, realizowanej w sposób indywidualny lub w zespołach projektowych, współpracy ze specjalistami z innych dziedzin technicznych, przyrodniczych, ekonomicznych, humanistycznych i plastycznych oraz do koordynacji wszelkich działań w ramach programowania, projektowania i realizacji inwestycji.

Absolwenci są przygotowani do: podjęcia działalności twórczej w zakresie projektowania architektonicznego i urbanistycznego, zdobycia uprawnień zawodowych wymaganych prawem do wykonywania samodzielnych funkcji w budownictwie, projektowania i kierowania robotami budowlanymi w specjalności architektonicznej, koordynowania prac w wielobranżowych zespołach projektowych, zarządzania projektowymi pracowniami architektonicznymi i urbanistycznymi, samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej oraz podjęcia pracy badawczej.