Aktualności na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej

 

Wyjedź na wolontariat do jednego ze 120 krajów

Wyjedź na wolontariat do jednego ze 120 krajów

Brazylia, Chiny, a może Mauritius? Możesz odwiedzić ponad 120 krajów z całego świata - wystarczy, że masz między 18 a 30 lat, znasz angielski i nie boisz się wyzwań.

Global Volunteer to międzynarodowe projekty wolontariackie trwające od 6 do 12 tygodni, które przeznaczone są dla młodych ludzi zainteresowanych rozwojem osobistym i chcących pozytywnie wpływać na swoje otoczenie. Organizowane są przez AIESEC - największą na świecie organizację non-profit prowadzoną całkowicie przez młodych ludzi.

Projekty realizowane w ramach Global Volunteer odpowiadają na problemy ekonomiczne, ekologiczne i społeczno-kulturowe we współczesnym świecie i wspierają Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

Wyjeżdżając na wolontariat można rozwinąć w sobie umiejętności komunikowania się w zróżnicowanych środowiskach i znajdowania rozwiązań niezależnie od wyzwań, dzięki czemu wolontariusz poznaje swoje mocne i słabe strony oraz zyskuje globalną perspektywę, która pozwala o wiele bardziej zrozumieć otaczający go świat.

“Wolontariat zagraniczny to też świetna okazja, żeby poznać nowych ludzi, sprawdzić się w nieznanym nam dotąd otoczeniu i przełamać barierę językową.” - mówi Aleksandra Raczyńska z AIESEC Gdańsk, która w poprzednie wakacje spędziła 6 tygodni na wolontariacie w Malezji - “to także doskonała okazja, żeby zdobyć pierwsze doświadczenie, które może być pomocne m.in. przy wyjeździe na praktyki zagraniczne.”

Więcej o wolontariatach i praktykach zagranicznych organizowanych przez AIESEC można przeczytać na www.globalvolunteer.pl, www.globaltalent.pl, www.aiesec.pl i www.globalentrepreneur.pl oraz na Facebook’u AIESEC in Poland.