Aktualności na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej

 

Szkoła Nauk Praktycznych

Szkoła Nauk Praktycznych analizuje procesy społeczne, zainicjowane działaniami z pola sztuki i architektury. Prowadzi zajęcia interdyscyplinarne oparte na zdobywaniu wiedzy poprzez działania praktyczne.

Kadrę szkoły tworzą: artyści i teoretycy sztuki, socjolodzy oraz architekci - urbaniści skupieni wokół idei kształcenia praktycznego. Ich misją jest chęć zaangażowania młodych ludzi do aktywnego oddziaływania na tkankę miejską oraz przekazanie im obszernej wiedzy na temat sztuki partycypacyjnej, narzędzi socjologicznych i zagadnień urbanistycznych w odnowie obszarów miejskich.

Program stworzyli: artystka Iza Rutkowska, architekt Paweł Jaworski we współpracy Ludwiką Ignatowicz, Agnieszką Wołodźko, Łukaszem Pancewiczem, Marcinem Jewdokimowem oraz Krzysztofem Łukomskim.

Na zajęcia trwające od 24 czerwca do 25 listopada 2017 r. poszukujemy 20 osób wraz z którymi przejedziemy przez proces wyboru i pozyskiwania lokalu (pustostanu) na działalność szkoły. Wspólnie zaprojektujemy funkcjonalny układ pomieszczeń i wypracujemy projekt przebudowy.

Podczas weekendowych zjazdów realizować będziemy program szkoły składający się z wykładów wprowadzających oraz ćwiczeń. Każde z zagadnień omawiane będzie od strony praktycznej i testowane w trakcie procesu rewitalizacji. Pod lupę weźmiemy podwórko na warszawskiej Pradze.

Do udziału w zajęciach Szkoły zachęcamy wszystkich studentów (oraz absolwentów) kierunków projektowych, technicznych i humanistycznych. Zgłoszenia przyjmowane będą do 31 maja 2017r.

Informacje o naborze: szkolanaukpraktycznych.pl/nabor
W celu uzyskania szerszych informacji, zachęcamy do odwiedzenia naszej
strony: szkolanaukpraktycznych.pl oraz fb www.facebook.com/Szko%C5%82a-Nauk-Praktycznych-209879706184264/