Aktualności na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej

MEMORY OF WATER

W imieniu organizatora: Nadbałtyckiego Centrum Kultury (NCK) oraz europejskich partnerów ZAPRASZAMY SERDECZNIE DO UDZIAŁU W GDAŃSKICH WYDARZENIACH PROJEKTU „MEMORY OF WATER” N(14-19.10.2019 R). Oprócz Gdańska w programie bierze udział pięć miast: Sztokholm (Szwecja), Levadia (Grecja), Ostende (Belgia), Limerick (Irlandia) i Glasgow (Szkocja). Koordynatorem przedsięwzięcia jest Intercult ze Sztokholmu

Polska część projektu, koordynowana przez NCK, skupia się na kulturowym dziedzictwie frontu wodnego dawnej Stoczni Gdańskiej.
Przedstawiciele środowisk artystycznych i kulturalnych wraz z innymi interesariuszami wspólnie budują kompleksową, społeczną wizję transformacji nadwodnych terenów postoczniowych.

W DNIU 18 PAŹDZIERNIKA 2019 R UPRZEJMIE ZAPRASZAMY DO NASZEJ SIEDZIBY, RATUSZA STAROMIEJSKIEGO W GDAŃSKU, NA PUBLICZNĄ PREZENTACJĘ I DYSKUSJĘ PODSUMOWUJĄCĄ TEGOROCZNY PROCES DEBAT W FORMACIE CITY LAB „STOCZNIA OD NOWA”, (program tutaj).

W sesji porannej, PRZEMÓWIENIE WIODĄCE WYGŁOSI PAN TREVOR DAVIES,
ARCHITEKT I DYREKTOR ARTYSTYCZNY FESTIWALU METROPOLIS W KOPENHADZE. O przeprowadzonych przez siebie badaniach naukowych za pomocą map wyobrażeniowych opowiedzą dr Klaudia Nowicka, dr Magdalena Szmytkowska Katedra Geografii Społeczno-Ekonomicznej UG .

Następnie BĘDZIEMY M.IN. ROZMAWIAĆ, O MARZENIACH, które zebraliśmy
w procesie konsultacji. Można o nim przeczytać m.in. tutaj.

Z kolei w sesji popołudniowej ZASTANAWIAĆ SIĘ BĘDZIEMY W JAKI
SPOSÓB I W JAKICH PARTNERSTWACH KONTYNUOWAĆ PROJEKT ZARÓWNO LOKALNIE, JAK I NA ARENIE MIĘDZYNARODOWEJ. W rozmowach udział wezmą m.in. europejscy partnerzy projektu, zaproszeni eksperci  z Gruzji i Ukrainy, a także przedstawiciele gdańskich i pomorskich  instytucji. GOŚCIEM SPECJALNYM BĘDZIE PROF. KATARZYNA KOSMALA (THE UNIVERSITY OF WEST OF SCOTLAND).

PROCESOWI DEBAT TOWARZYSZY W GDAŃSKU PROGRAM MIĘDZYNARODOWYCH
REZYDENCJI ARTYSTYCZNYCH, KTÓRY W DNIACH 13-19 PAŹDZIERNIKA 2019 ROKU ZAKOŃCZY SIĘ REALIZACJĄ WARSZTATÓW I INTERWENCJI  w różnych
miejscach na terenach postoczniowych. Tu więcaj na ten temat.