Aktualności na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej

GONIO PAVILION PROJECT GEORGIA

Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej oraz Wydział Architektury i Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku zapraszają na wystawę projektów i publiczną prezentację polsko-gruzińskiej grupy studentów pt.: Gonio Pavilion Project Georgia / joint studio&workshop.

Otwarcie wystawy 24.01.2019 r. godz. 14:30 - Dwór Bractwa św. Jerzego w siedzibie SARP O/Wybrzeże, Targ Węglowy 27, Gdańsk.

Kuratorami wystawy są: dr inż. arch. Justyna Borucka  (PG) oraz  dr hab. Jan Sikora (ASP)

Wystawa prezentuje prace konkursowe wykonane w ramach wspólnych zajęć projektowych  na obu uczelniach w semestrze zimowym2018/2019 pod opieką merytoryczną:

prof. dr hab. inż. arch. Antoniego Taraszkiewicza, prof.zw.PG, dr inż. arch. Wojciecha Targowskiego, prof.ndzw.PG                i dr inż. arch. Justyny Boruckiej

z Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej

dr hab. Jana Sikory i dr inż. arch. Marka Z. Barańskiego

z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku

Tematem był:

Zamknięty konkurs architektoniczny dla polsko-gruzińskiej grupy studentów na opracowanie koncepcji projektowej pawilonu ekspozycyjnego na stanowisku archeologicznym w Gonio w Gruzji

Organizatorem konkursu był Polsko-gruziński interdyscyplinarny ośrodek badań im. Stefana Krukowskiego w Kutaisi

z inicjatywy Pani Magdaleny Błeńskiej Poseł na Sejm RP.

Uzupełnieniem konkursu było również opracowanie obiektu muzeum.

W ramach zajęć przeprowadzono  warsztaty w Gruzji w GONIO we współpracy z organizatorami konkursu oraz  uczelniami gruzińskimi: Gruzińskim Uniwersytetem Technicznym w Tbilisi i Państwową Akademią Sztuki w Tbilisi.

Serdecznie zapraszamy na wystawę!