Aktualności z kategorii "osiągnięcia"

Wyniki konkursu "Przestrzeń biurowa przyszłości"

Projekt „przestrzeń biurowa  przyszłości” to kolejny  przykład udanej, interdyscyplinarnej współpracy dwóch różnych ośrodków naukowo-badawczych z biznesem. Infuture Hatalska Foresight Institute i firma SKANSKA we współpracy z Wydziałem Architektury Politechniki Gdańskiej i Akademii Sztuk Pięknych   zorganizowały  konkurs studencki na prace typu speculative design.

Konkurs jest częścią projektu forecastingowego, realizowanego na zlecenie firmy SKANSKA. Na podstawie opracowanych przez Instytut Infuture trendów kulturowych, społecznych i środowiskowych, studenci Wydziału Architektury w Katedrze Architektury Miejskiej i Przestrzeni Nadwodnych oraz  Wydziału Architektury i Wzornictwa w Pracowni Projektowania Produktu Przemysłowego ASP, podjęli się zaprojektowania przestrzeni biurowej przyszłości. Założeniem konkursu było, aby każdy z projektów został merytorycznie osadzony w rzeczywistości  a wizjonerskie koncepcje miały podstawy naukowe.

Na Wydziale Architektury w konkursie brali udział studenci  sem. 2 magisterskiego oraz uczestniczący w tym samym kursie studenci studiujący w ramach programu ERASMUS. Złożono 33 prace z których wyłoniono nagrody i wyróżnienia.

Jury w skład którego wchodzili przedstawiciele Skanskiej, Infuture Forsight Insttitute oraz Wydziału Architektury PG przyznało:

1. nagrodę pracy  autorstwa: Penelope Barret i Tiziano  Sorgi

2. nagrodę  -  pracy autorki  Ewa Siostrzonek

oraz dwa wyróżnienia równorzędne  pracom:
autorstwa : Bram Iven i Hugo Santos oraz  Katarzyny Kosińskiej i Viktori Gasiorovej

Wyróżnienie honorowe  przyznano pracy która nie spełniła wymagań formalnych  autorstwa : Bahaa Boukalfouni

Na Wydziale Architektury Prace realizowane były pod opieką :
dr inż. arch. Marka Gawdzika , dr inż. arch. Elżbiety Marczak i dr inż. arch. Jana Cudzika.

Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace można zobaczyć TUTAJ.