Aktualności z kategorii "osiągnięcia"

Studenci Wydziału Architektury PG laureatami ogólnopolskiego konkursu SUSTAINABLE LAMP na zaprojektowanie lampy z poprodukcyjnych materiałów odpadowych w połączeniu z nowoczesną technologią LED, pod honorowym patronatem Instytutu Adama Mickiewicza, Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz  Lighting Europe.

Jury składającej się ze znanych i cenionych architektów,  projektantów oraz specjalistów z zakresu oświetlenia zakwalifikowało do finału konkursu 6 prac, z czego aż 3 z PG WA. Ogłoszenie wyników i uroczyste wręczenie nagród nastąpiło podczas XXVIII Międzynarodowych Targów Sprzętu Oświetleniowego ŚWIATŁO, w dniu 6 lutego 2020 r. w Warszawie. Uroczystości towarzyszyła wystawa prac konkursowych zorganizowana na terenie targowym. Studenci naszego Wydziału otrzymali trzy główne nagrody. I-wszą Nagrodę za lampę Felt autorstwa Michaliny StypikAdama Szymańskiego i Karoliny Skórki oraz dwie równorzędne III-cie Nagrody za lampę Dostrojowa autorstwa Marcina Kuleszy i Aleksandry Brudło i lampę Tirreno autorstwa Jakuba ŁukomskiegoMateusza Nazarko Wiktora Olszewskiego. W konkursie nie przyznano II nagrody, tylko wyróżnienia.

Nagrodzone prace wykonano podczas eksperymentalnego seminarium obieralnego prowadzonego przez dr inż. arch. Karolinę Zielinska-Dabkowska i mgr. inż. arch. Kacpra Radziszewskiego pt.: „Zastosowanie technologii cyfrowych w kontekście nowych metod projektowania w architekturze - konkurs na oprawę oświetleniową”

Więcej informacji na temat konkursu tutaj: https://lightfair.pl/konkurs-lampa/

Zwycięzcom gratulujemy!