Aktualności z kategorii "osiągnięcia"

Dwie absolwentki Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej Aleksandra Gordowy i Weronika Mazurkiewiczwśród laureatów Konkursu na najlepsze prace dyplomowe poświęcone problematyce mieszkalnictwa pt. PUM – Przestrzeń Użytkowników i Mieszkańców, organizowanego przez PFR Nieruchomości S.A. w partnerstwie z Fundacją PFR i Wydawnictwem Bęc Zmiana.

W poniedziałek 16.12.2019 ogłoszono wyniki Konkursu na najlepsze prace dyplomowe poświęcone problematyce mieszkalnictwa pt. PUM – Przestrzeń Użytkowników i Mieszkańców, organizowanego przez Polską Federację Rynku Nieruchomości w partnerstwie z Fundacją PFR i Wydawnictwem Bęc Zmiana.

1. nagrodę za pracę pt. Przyjemność nudy. Dom jako przestrzeń produktywna i nieproduktywna w kontekście kamienicy mieszkalnej w Łodzi przy ulicy Wschodniej, napisaną na Wydziale Architektury Delft University of Technology w Holandii otrzymała Pani mgr. inż. arch. Aleksandra Gordowy. Pani Gordowy jest absolwentką studiów inżynierskichWA PG.

Wyróżnienie II stopnia za pracę doktorską pt. Współczesne instrumenty kształtowania obrzeżnych struktur miejskich o charakterze kompleksowym, obronioną na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskie pod opieką naukową prof. dr hab. inż. arch. Piotra Lorensa, dr hab. Małgorzaty Dymnickiej, prof. PG oraz dr. inż. arch. Justyny Boruckiej otrzymała Pani dr inż. arch. Weronika Mazurkiewicz.

Serdecznie gratulujemy laureatkom!

Informacje na temat konkursu: „PUM – Przestrzeń Użytkowników i Mieszkańców’

„W maju 2019 PFR Nieruchomości zwrócił się z pytaniami o przyszłość mieszkalnictwa do młodych badaczy i badaczek, absolwentów i absolwentek studiów licencjackich, inżynierskich, magisterskich i doktoranckich, którzy tej problematyce poświęcili swoje prace dyplomowe. 63 zgłoszenia z polskich i zagranicznych uczelni wyższych poruszały bardzo zróżnicowaną tematykę, m.in. jak mierzyć jakość architektoniczną, urbanistyczną i społeczną osiedla czy jak zagwarantować zrównoważony rozwój osiedli i budynków, a wraz z nim – całych społeczności.” źródło: https://nieruchomosci.pfr.pl/wyniki-konkursu-pum-przestrzen-uzytkownikow-i-mieszkancow/

Organizatorzy: PFR Nieruchomości, PFR Fundacja