Aktualności z kategorii "konkursy"
na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej

 

PONOWNY KONKURS NA ARANŻACJĘ MALARSKĄ PRZEJŚCIA PODZIEMNEGO

Wystartował drugi konkurs na aranżację malarską przejścia podziemnego pod ulicą Podwale Przedmiejskie. Pierwszy nie został rozstrzygnięty ze względu na niski poziom artystyczny zgłoszonych prac oraz brak w nich obowiązkowych nawiązań do tematyki gdańskiej.

Przejście podziemne zlokalizowane jest w Gdańsku pod ul. Podwale Przedmiejskie i łączy ul. Żabi Kruk z ul. Słodowników. Łączna powierzchnia wszystkich ścian to ok. 270m2. Jest to miejsce na pograniczu Głównego Miasta i Starego Przedmieścia, w niedalekiej odległości od Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Celem konkursu jest zmiana wyglądu tunelu, który aktualnie pokrywają nielegalnie stworzone grafiki i wykreowanie lepszej, przyjaźniejszej przestrzeni publicznej. Prace konkursowe należy dostarczyć do dnia 18.12.2015 r.. Zwycięzca będzie miał możliwość zrealizowania projektu w 2016roku - budżet zostanie ustalony w drodze negocjacji.

Regulamin konkursu oraz niezbędne załączniki znajdują się na stronie www.zdiz.gda.pl w zakładce KONKURS NA ARANŻACJĘ MALARSKĄ PRZEJŚCIA PODZIEMNEGO: konkurs