Aktualności z kategorii "konkursy"
na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej

 

Konkurs Rytm Światła i Lampa OLED – zapraszamy do udziału!

Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego we współpracy z Agencją SOMA – organizatorem Targów Światło oraz śląskimi pracowniami: Goczołowie Architekci Studio Autorskie oraz  Pracownią OVO Grąbczewscy Architekci zaprasza do udziału w konkursie RYTM ŚWIATŁA – nowe życie w starej ramie oraz konkursie Lampa OLED – oświetlenie miejsca pracy.

Konkursy skierowane są do osób związanych z architekturą, sztuką, wzornictwem przemysłowym, designem a także z wszelkimi innymi dziedzinami nauki. W konkursach mogą uczestniczyć, jako autorzy prac, osoby fizyczne indywidualnie lub w zespołach – maksymalnie 4-osobowych.

Dla zwycięzców konkursów przewidziano nagrody pieniężne, a prace laureatów i finalistów zaprezentowane zostaną na wystawie pokonkursowej podczas XXVI Międzynarodowych Targów ŚWIATŁO 2018 w dniach 31 stycznia-2 lutego  2018 r. w Warszawie.

RYTM ŚWIATŁA – NOWE ŻYCIE W STAREJ RAMIE

Zadaniem konkursowym jest zaprezentowanie „nowego życia w starej ramie”, czyli stworzenie projektu z wymyślonymi nowymi elementami w starych strukturach architektoniczno-przestrzennych. Konkurs zakłada  przedstawienie detalu architektonicznego lub szczegółu designerskiego, w którego kreowaniu kluczową rolę odgrywa ciekawy sposób oświetlenia światłem sztucznym lub światłem sztucznym i naturalnym.

Ważna dla konkursu jest również analiza powiązań światła naturalnego i sztucznego z funkcją i formą  obiektu i jego otoczenia.
Przy projektowaniu i kreowaniu „nowego życia w starej ramie” należy zastosować rozwiązania oświetleniowe z oferty firmy LUG Light Factory – Sponsora Konkursu.

LAMPA OLED – OŚWIETLENIE MIEJSCA PRACY

Wyobraźmy sobie miejsce pracy – biuro, warsztat, szpital, fabrykę…Powinno być one dobrze oświetlone, tak, aby nasz wzrok się nie męczył, abyśmy mogli wykonywać nasze czynności precyzyjnie i poprawnie, aby nie przygnębiał nas zbyt zimny kolor światła, aby nie męczyło nas zbyt wysokie lub zbyt niskie jego natężenie.
Let’s work – and sky is the limit …

Z tak opisanym zadaniem konkursowym przyjdzie zmierzyć się uczestnikom Konkursu Lampa OLED – oświetlenie miejsca pracy. Założeniem konkursu jest zaprojektowanie elementu oświetlenia związanego z miejscem pracy z wykorzystaniem nowoczesnej  technologii OLED. Może to być lampa, może to być detal związany z wystrojem miejsca pracy, może to być aranżacja świetlna całego pomieszczenia, albo miejsca pracy w plenerze, w lesie, na plaży, na lub w wodzie, w kosmosie.

Sponsorami nagród w Konkursie Lampa OLED są firmy: OLEDWorks,  Spot Light i Britop Lighting oraz firma Alfa Sosnowscy.

Od uczestników konkursu wymaga się, aby projekt był przygotowany w stopniu umożliwiającym realizację prototypu na jego podstawie. Zaleca się wykorzystanie w projekcie nowoczesnych źródeł światła, jakim są OLEDy.
Prototyp nagrodzonego oświetlenia zostanie przygotowany i zaprezentowany podczas Międzynarodowych Targów Oświetleniowych w Warszawie podczas uroczystości ogłoszenia wyników i wręczenia nagród.

Szczegółowe informacje – warunki oraz formularze znajdziecie Państwo poniżej:

www.pzpo.pl oraz www.lightfair.pl