Aktualności z kategorii "konkursy"

Gdyński Biznesplan

18. edycja konkursu „Gdyński Biznesplan”.  Podobnie jak w ubiegłym roku, Miasto Gdynia zaprasza do udziału tylko studentów.

Zgłoszenia do konkursu można składać od 2 stycznia 2020 r. za pośrednictwem strony.

W konkursie „Gdyński Biznesplan” mogą wziąć udział studenci wszystkich rodzajów studiów: stacjonarnych, zaocznych, podyplomowych, licencjackich, inżynierskich czy magisterskich. Inicjatywa jest skierowana do osób, które planują założenie działalności gospodarczej lub prowadzą już firmę i chcą ją rozwinąć, np.  wprowadzając nowy produkt lub usługę. Konkurs nie ma ograniczeń terytorialnych – zgłaszać mogą się osoby z całego kraju i z zagranicy.

– Zdecydowaliśmy się skierować konkurs do studentów, ponieważ szczególnie zależy nam na wyzwoleniu energii i przedsiębiorczości młodych ludzi, którzy są dopiero na początku swojej zawodowej drogi. Wiemy, że mają fantastyczne pomysły. Czasem tylko brakuje im wiedzy, jak wprowadzić je w życie  i środków finansowych na start. W tym, między innymi, chcemy im pomóc – mówi Katarzyna Gruszecka- Spychała wiceprezydent Gdyni

Konkurs „Gdyński Biznesplan” organizowany jest przez Miasto Gdynia nieprzerwanie od 2003 r. Jego celem jest promocja przedsiębiorczości oraz wsparcie osób, które swoją przyszłość wiążą z własną działalnością gospodarczą, ale nie posiadają jeszcze odpowiedniego zaplecza (środków, lokalu, know-how). Co roku w konkursowe szranki staje kilkaset osób.