Aktualności z kategorii "konkursy"

FUNDACJA IM. STEFANA KURYŁOWICZA

Szanowni Państwo,

Zachęcam Państwa do zainteresowania się programami Fundacji im. Stefana Kuryłowicza dedykowanymi młodym architektom, w tym studentom studiów magisterskich i doktoranckich. Jest to inicjatywa, która prowadzona jest od 2013 r. cieszy się powszechnym uznaniem.

Gorąco polecam udział w Konkursie Teoria oraz Stypendium Praktyka.

TEORIA - konkurs na najlepszy tekst o tematyce relacji architektury i kultury, który zostanie opublikowany w dwujęzycznej serii wydawniczej Architektura Kultury Kultura Architektury.

PRAKTYKA - trwające sześć miesięcy stypendium, w ramach którego wybrany w dwustopniowej rywalizacji projektant otrzyma wsparcie finansowe i merytoryczne by rozwinąć swój pomysł do postaci spójnej koncepcji architektonicznej.

Zgłoszenia do obu programów przyjmowane są do 31 lipca 2016 r. Ich uczestnicy stają przed szansą wygrania nagród finansowych, a także pomocy w promocji swoich pomysłów (Konkurs Teoria: 3.500 zł netto oraz sfinansowanie wydania dwujęzycznej publikacji, Stypendium Praktyka: 18.000 zł netto).

Oba programy kończą się uroczystą prezentacją zwycięskich prac podczas otwartego wykładu z cyklu „Od wizji do projektu!" z udziałem wybitnych światowych architektów.

Wszystkie informacje o programach wraz z regulaminami są dostępne na stronie www.fundacja-sk.pl

Zachęcam do udziału!

prof. dr hab. inż. arch. Lucyna Nyka