Aktualności z kategorii "konferencje"
na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej

 

Od wizji do projektu

Fundacja im. Stefana Kuryłowicza zaprasza na wykład z cyklu "Od wizji do projektu", którego prelegentką będzie Jette Hopp z pracowni Snohetta.

"Od wizji do projektu" to cykl wykładów, organizowanych od trzech lat przez Fundację im. Stefana Kuryłowicza. Na zaproszenie Fundacji Warszawę odwiedzają gwiazdy światowej architektury, przedstawiciele najważniejszych biur i pracowni, laureaci prestiżowych nagród. Wykładowi towarzyszy prezentacja prac nagrodzonych w Stypendium PRAKTYKA i Konkursie TEORIA - dwóch programach Fundacji adresowanych do młodych architektów.

23 marca 2017 roku Jette Hopp, szefowa zespołów projektowych, opowie o filozofii norweskiej pracowni Snohetta oraz o źródłach ich pomysłów i rozwiązań. To jedna z najbardziej kreatywnych i najlepiej rozpoznawalnych pracowni architektury i designu na świecie. Są autorami ikonicznych realizacji, między innymi słynnej Biblioteki Aleksandryjskiej w Egipcie, Opery Narodowej i Baletu w Oslo czy obserwatorium reniferów w Parku Narodowym Dovrefjell. W zeszłym roku zakończone zostały prace przebudowy nowojorskiego Times Square według projektu Snohetty, który zakładał oddanie całego placu pieszym. W tym roku do obiegu wejdą korony norweskie zaprojektowane przez biuro z Oslo, które już zdążyły zyskać miano "najpiękniejszych banknotów na świecie".

Wykładowi towarzyszyć będzie prezentacja prac nagrodzonych w programach Fundacji: Stypendium PRAKTYKA i Konkursie TEORIA. Laureatem Konkursu TEORIA 2016 został Michał Żyła, autor tekstu "Język i rzeczywistość architektury". Jego praca jest próbą uporządkowania języka opisu i analizy architektury współczesnej, jest erudycyjnym połączeniem perspektywy architektonicznej z filozoficzną. Laureatami Stypendium PRAKTYKA zostali Przemysław Chimczak i Maciej Warot, autorzy koncepcji reanimacji zadaszenia parkingu, rozciągniętego pomiędzy dwoma superjednostkami blokowymi w Sosnowcu. Zadaszenie o powierzchni 9.500 m2 stanowi jednocześnie podwórko dla ok. 3000 osób mieszkających w obu budynkach.

Od wizji do projektu
wykład Jette Hopp (Snohetta)
23 marca 2017 r., godz. 18:00
Wola Center
ul. Przyokopowa 33, Warszawa
Wstęp na wykład jest bezpłatny, obowiązuje wcześniejsza rejestracja miejsc pod adresm: biuro@fundacja-sk.pl