Aktualności z kategorii "konferencje"
na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej

 

OCHRONA KRAJOBRAZU W OCENACH ODDZIAŁYWANIA NA ŚRODOWISKO (OOŚ) W ŚWIETLE WSPÓŁCZESNYCH UWARUNKOWAŃ PRAWNO-METODOLOGICZNYCH

 
 
 
Mamy przyjemność zaprosić na debatę naukową organizowaną w ramach projektu finansowanego przez WFOŚiGW w Gdańsku, która odbędzie się w dniu 20 kwietnia 2018 r. (piątek), w godz. 11.15–15.00 w sali 304 Gmachu Głównego Politechniki Gdańskiej, przy ul. Narutowicza 11/12 w Gdańsku. Prosimy o przybycie o godz. 11.00 w celu rejestracji.   
 
Celem debaty jest ukazanie rodzajów i skali zagrożeń krajobrazu związanych z różnorodnymi procesami inwestycyjnymi oraz możliwości ochrony i właściwego kształtowania krajobrazu – dobra publicznego, nieodnawialnego i coraz bardziej zagrożonego. Zaprezentowana zostanie najnowsza światowa wiedza dotycząca sposobów i metod ochrony krajobrazu w procesach inwestycyjnych, podstawy prawne oraz przykłady dobrych praktyk. Wymiana wiedzy i doświadczeń praktycznych pomoże wdrażać dobre wzorce w realnych działaniach inwestycyjnych w ramach przeprowadzanych procedur OOŚ.
 
Po wystąpieniach prelegentów planowane jest zadawanie pytań i dyskusja. 
 
Udział w debacie jest bezpłatny. Ze względów organizacyjnych prosimy o potwierdzenie uczestnictwa w debacie na adres: asasbo@pg.edu.pl w terminie do dnia 17 kwietnia 2018 r. 
 
Szczegółowy program debaty dostępny jest TUTAJ.