Aktualności z kategorii "konferencje"
na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej

 

6. międzynarodowa konferencja naukowa „Modernizm w Europie – modernizm w Gdyni. Architektura XX w. – badania i popularyzacja”

Miasto Gdynia oraz Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej zapraszają na 6. międzynarodową konferencję naukową „Modernizm w Europie – modernizm w Gdyni. Architektura XX w. – badania i popularyzacja”, która odbędzie się w dniach 24-26 maja 2018 r. w Centrum Konferencyjnym Pomorskiego Parku Naukowo – Technologicznego w Gdyni. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

To już szósta międzynarodowa konferencja naukowa z tego cyklu. Gdyńska konferencja jest obecnie najważniejszym w Polsce, cyklicznym wydarzeniem o tym charakterze. W konferencji udział wezmą specjaliści z Polski i z zagranicy z takich krajów jak Wielka Brytania. Holandia, Litwa, Izrael, Włochy, Portugalia, Niemcy, Erytrea, Ukraina i Republika Południowej Afryki. Wydarzenie rozpocznie się 24 maja o godz. 10:00 oficjalnym potwierdzeniem członkostwa Miasta Gdyni w Docomomo International, organizacji zajmującej się badaniem i popularyzacją architektury modernistycznej.

Specjalnie dla miłośników gdyńskiego modernizmu przygotowany został blok wystąpień na temat Gdyni, który rozpocznie się w czwartek, 24 maja, o godz. 16:00. W trakcie sesji będzie można wysłuchać wystąpień Andrzeja Szczerskiego - Gdynia i geografia architektury modernistycznej w II Rzeczypospolitej, Marii Jolanty Sołtysik - Architektura gdyńskich kościołów okresu międzywojennego i jej powojenne kontynuacje, Anny Orchowskiej-Smolińskiej - Architektoniczne środki wyrazu w kształtowaniu modernistycznych witryn i parterów gdyńskich budynków, Marcina Szerle i Weroniki Szerle - „Willa czynszowa” na gdyńskich Działkach Leśnych. Funkcjonalny i społeczny wymiar architektury mieszkaniowej dzielnicy, na tle równoległych realizacji doby modernizmu oraz Artura Tanikowskiego - Tel Awiw i Gdynia: miejskie pejzaże kulturowe.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie gdynia.pl/modernizm  oraz TUTAJ

Obrady odbywać się będą w języku polskim i angielskim z tłumaczeniem symultanicznym. 

Szczegółowe informacje i pełny program konferencji dotępne są TUTAJ.