Aktualności z kategorii "konferencje"

„Czy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego i lokalne standardy mogą wyznaczać zasady dobrego sąsiedztwa dla decyzji o warunkach zabudowy?"

Serdecznie zapraszamy  do udziału w seminarium pt. „Czy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego i lokalne standardy mogą wyznaczać zasady dobrego sąsiedztwa dla decyzji  o warunkach zabudowy?" w dniu 17
grudnia 2018 r., w godzinach 12-17 (Warszawa, ul. Targowa 45, sala konferencyjna, III p.)

Program seminarium obejmuje wystąpienia trzech ekspertów.

12: 00 Powitanie i wprowadzenie do celów seminarium

12: 10 Pani mec. Krystyna Sieniawska, Prezes Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Krakowie.
Klauzula ładu przestrzennego w procesie ustalania warunków zabudowy dla terenów sąsiadujących z obszarami objętymi planami miejscowymi

12: 40 Pani prof. dr hab. Iwony Niżnik – Dobosz, sędzia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie.

13: 10 Pan dr Jakuba Szlachetko, adwokat, prezes Zarządu Instytutu Metropolitalnego.
Lokalne standardy urbanistyczne, jako przesłanka wydawania decyzji o warunkach zabudowy

13: 40 – 14: 00 Przerwa kawowa

14: 00 – 17: 00 Dyskusja ekspertów

Moderator: Pani prof. dr hab. inż. arch. Izabela Mironowicz, Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej.

Do zaproszenia dołączono artykuły, które będą wstępem do dyskusji. Uprzejmie informujemy, że artykuły zostaną po dyskusji opublikowane w czasopiśmie „Człowiek i Środowisko" i są chronione prawem autorskim.