Wydział Architektury partnerem międzynarodowej konferencji Media Architecture Biennale 20 (MAB 20)

Mamy przyjemność poinformować, że Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej został partnerem międzynarodowej konferencji Media Architecture Biennale 20.

The Media Architecture Biennale 20 (MAB 20) to najważniejsze na świecie wydarzenie poświęcone architekturze mediów (media architecture), miejskich projektow interakcyjnych (urban interaction design) i informatyce miejskiej (urban informatics) skupiające architektów, artystów i projektantów, czołowych myślicieli zajmujących się projektowaniem urbanistycznym, kluczowych przedstawicieli przemysłu i rządu, a także działaczy społecznych. Wspólnie badają oni projektowanie i rolę mediów w środowisku zbudowanym oraz ich implikacje dla społeczności miejskich i ekosystemów.

Warsztaty 24-29 czerwca 2021 (na platformie Zoom)

Konferencja online 30 czerwca - 2 lipca 2021 (na wirtualnej platformie konferencyjnej)

Tematem szóstej edycji MAB jest tematyka Futures Implied, która dotyczy projektowych scenariuszy przyszłości wymaganych w dzisiejszych przekształceniach miejskich i nowopowstałych technologiach, w tym platform cyfrowych, technologii responsywnych czy inteligentnych miast.

 

 

MAB20 jest organizowany przez Uniwersytet Nauk Stosowanych w Amsterdamie oraz Urban Interfaces Group na Uniwersytecie w Utrechcie we współpracy z International Media Architecture Institute.  Poprzednie edycje MAB odbyły się w Wiedniu (2010), Aarhus (2012, 2014), Sydney (2016) i Pekinie (2018).

Dr inż. arch. Karolina Zielinska-Dabkowska z WA PG poprowadzi sesję konferencyjną nr. 1 jako moderator.

Serdecznie zapraszamy.

Program konferencji TUTAJ.

Link do wydarzenia TUTAJ.