CITY LAB STOCZNIA OD / NOWA

ZAPRSZAMY SERDECZNIE DO UDZIAŁU W WYDARZENIACH
 CITY LAB STOCZNIA OD / NOWA W DNIU 7 CZERWCA 2019 r.
 
STOCZNIA OD / NOWA, to gdańska część europejskiego, dwuletniego, artystycznego programu „Memory of Water” (MoW),  podczas którego artyści, aktywiści i eksperci wskazują na potencjał położonego na nabrzeżach dziedzictwa poprzemysłowego w kontekście urbanistyki i rozwoju lokalnych społeczności. W ciągu dwóch lat współpracy partnerzy z europejskich miast: Gdańska (Polska), Govan (Szkocja), Limeryku (Irlandia), Levadii (Grecja), Ostendy (Belgia) oraz Sztokholmu/Goteborgu (Szwecja), zrealizują rezydencje artystyczne, debaty/warsztaty w formie City Lab, digitalną platformę dla artystycznych prezentacji i wymiany doświadczeń, a także film dokumentujący projekt. Ponadto czekają nas interakcje, inspiracje, interwencje w przestrzeni.
 
STOCZNIA OD / NOWA (www.stoczniaodnowa.pl) jest swoistym partycypacyjnym miejskim laboratorium przestrzeni publicznej, w której wszystkie strony zainteresowane procesem przekształceń terenów postoczniowych w Gdańsku mogą się spotkać oraz swobodnie prezentować i omawiać alternatywne wizje przyszłości (bez z góry ustalonej dominującej wizji i konkretnych rozwiązań). 
 
W piątek 7 czerwca b.r. w godz. 10:00-13:00, w Ratuszu Staromiejskim planujemy publiczną prezentację wyników naszego projektu, połączoną z debatą, zorganizowaną i moderowaną wokół 6 zasadniczych i wzajemnie ze sobą powiązanych, kategorii tematycznych: PAMIĘĆ; SZTUKA; WODA I PRZESTRZENIE PUBLICZNE; PRODUKCJA; ZIELEŃ I EKOLOGIA oraz DIALOG,
 
Naszą dyskusję planujemy kontynuować tego samego dnia (i w tym samym miejscu), po południu, w godz. 17:00-20:00 w formie dialogicznych warsztatów (charette) poprowadzonych przy 6 stolikach panelowych, dla każdej kategorii osobno. Zapraszamy do udziału!
NA WARSZTATY OBOWIĄZUJĄ ZAPISY: https://stoczniaodnowa.evenea.pl/
 
 
Zachęcamy do udziału!