Absolwent Wydziału Architektury PG laureatem ogólnopolskiego konkursu projektowego „GRAJ w ZIELONE – zaproś zieleń do wnętrza”

Absolwent Wydziału Architektury PG laureatem ogólnopolskiego konkursu projektowego „GRAJ w ZIELONE – zaproś zieleń do wnętrza” pod honorowym patronatem PWSZ w Raciborzu oraz Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

 

W projekcie kluczową rolę było zaprojektowanie wnętrza funkcjonującego w symbiozie z wprowadzoną do niego zielenią. Mogło ono mieć dowolną funkcję lub być tylko wydzielonym fragmentem, któremu ton nadaje zieleń. Jury oczekiwało niekonwencjonalnych rozwiązań projektowych połączenia architektury wnętrz z różnego typu roślinnością, oraz z odpowiednio dobranym oświetleniem zarówno w porze dziennej, jak i po zachodzie słońca.

Jury składającej się ze znanych i cenionych architektów, projektantów oraz specjalistów z zakresu oświetlenia zakwalifikowało do finału konkursu 6 prac..

 

Absolwent naszego wydziału mgr inż. arch. Paweł Kańgowski otrzymał I-wszą Nagrodę za pracę pt.: „DESIGNER’S HUB – a green alternative to office building.”

 

Opinia jury: „Nagrodę przyznano za stworzenie udanej symbiozy zieleni z dużą kubaturą budynku biurowego usytuowanego w tkance miejskiej Mediolanu. W dużych miastach tworzenie takich urbanistycznych ogrodów, zielonych fasad dużych budynków biurowych jest bardzo ważnym elementem oczyszczającym powietrze w strukturach miejskich i przynosi wymierne korzyści dla pracowników tychże biur. Nagrodę przyznano zarówno za elegancję samych rozwiązań architektonicznych i materiałowych, jak i kreatywne zastosowanie zieleni w kompozycji całej bryły obiektu.”

 

Nagrodzona prace jest wyróżnioną pracą magisterską wykonaną pod opieką dr inż. arch. Karoliny Zielińskiej-Dąbkowskiej  pt.: „Up:cycling Architecture. The issue of buildings’ obsolescence and the re-use strategy as a key-element at designing modular studio spaces of the Designers’ Hub in Milan”.  

 

Więcej informacji na temat konkursu TUTAJ.

Nagrodzone prace będzie można oglądać w ramach wystawy pokonkursowej, towarzyszącej 29. Międzynarodowym Targom Światło, które odbędą się w Warszawie w dniach 26-28 stycznia 2022r.

 

Serdecznie gratulujemy!

Galeria zdjęć