„Sustainable Lamp” oraz „Rytm Światła – dom zgodny z ideami Bauhausu”

Zapraszamy studentów Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej do udziału w konkursie „Sustainable Lamp” oraz „Rytm Światła – dom zgodny z ideami Bauhausu”.

Konkursy skierowany jest do studentów oraz osób młodych związanych z wzornictwem przemysłowym i designem oraz architekturą. Uczestnikami mogą być autorzy prac, jako osoby fizyczne indywidualnie lub w zespołach.

Tematem, Konkursu Sustainable Lamp jest stworzenie projektu lampy lub systemu oświetleniowego z surowców, w większości, pochodzących z produkcyjnych materiałów odpadowych. To zadanie łączy innowacyjność, funkcjonalność i piękno z ochroną środowiska oraz z urzeczywistnieniem wizji zrównoważonego rozwoju gospodarki.

Rytm Światła z kolei to projekt hołdujący ideom Bauhausu. Na 100-lecie powstania tej szkoły, stawiamy przed uczestnikami wyzwanie interpretacji naczelnych zasad Bauhausu takich jak: funkcjonalność, prostota i seryjność.

Konkursy mają na celu wyłonienie i wypromowanie młodych utalentowanych ludzi, którzy wyróżnią się nowatorskim i uwolnionym od rutyny podejściem do projektowania urządzeń oświetleniowych oraz roli światła w przestrzeni architektonicznej.

Jest  to sposób na odkrywanie potencjału twórczego i promocję ludzi z pasją, dla których zabawa formą, przestrzenią i materią stanowi wyzwanie oraz pole do realizacji własnych marzeń.

Bardzo ważnym zadaniem konkursów jest zainicjowanie kontaktów pomiędzy młodymi projektantami a polskimi producentami oświetlenia, które chcielibyśmy, aby następnie rozwinęły się w różne formy współpracy i spowodowały, że adepci uczelni znajdą pracę w dynamicznie rozwijających się polskich firmach.

Ogłoszenie wyników i uroczyste wręczenie nagród nastąpi podczas XXVIII Międzynarodowych Targów Sprzętu Oświetleniowego ŚWIATŁO, w dniu 6 lutego 2020 r. w Warszawie. Uroczystości towarzyszyć będzie wystawa prac konkursowych zorganizowana na terenie targowym.

W targach biorą udział największe i najbardziej liczące się firmy w Polsce jak i na świecie, będzie to więc znakomita okazja do promocji najbardziej utalentowanych polskich studentów, okazja do nawiązania bezpośrednich kontaktów pomiędzy młodymi projektantami i architektami ze środowiskiem producentów sprzętu oświetleniowego.

Regulaminy obu Konkursów są dostępne na stronach: www.pzpo.pl oraz www.lightfair.pl. Wszelkich dodatkowych informacji na temat konkursu udziela Pani Elżbieta Dajer, sekretarz Konkursów.

Kontakt: e-mail: elzbieta.dajer@agencjasoma.pl, tel: 22 649 76 69.